Nästa artikel
Toyota C-HR får starkare motor
Nyheter

Toyota C-HR får starkare motor

Publicerad 1 oktober 2019
184 hästars hybrid, nya strålkastare och smartphonestöd i uppdaterade versionen av bilen.

 

Ämnen i artikeln

Kommentarer

+ Visa äldre kommentarer (7)
#8 • Uppdaterat: 2019-10-01 14:02
L. Mäkinen

Det hade förstås varit allra bäst om de kommit med en elbil istället för en uppgraderad oladdbar hybrid, men faktum är ju att de Toyotahybrider jag kört har alltid varit bättre när de haft större bensinmotorer. Kör man med Atkinson får man en kraftlös maskin så mer slagvolym blir nödvändigt för att inte motorn ska ha samma harmoni som en röjsåg i händerna på en AMS-arbetare.

#9 • Uppdaterat: 2019-10-01 16:09
Pi

jörgen - den Golf som står i butiken är i princip samma som den som introducerades för 7 år sen. Ändå står den sig bra i klassen.

#a • Uppdaterat: 2019-10-01 17:24
Alfie

ALLA bilar med ett större batteri än ett vanligt startbatteri borde förpassas till bildemonteringsfirmor för åtgärd och tillverkning av s.k. helelbilar totalförbjudas så länge Sveriges regering inte låter Barsebäck och annan kärnkraft finnas kvar. Denna bil är ett steg i rätt riktning med större bensinmotor

Missa inget från Vi Bilägare

Genom att anmäla dig godkänner du OK-förlagets personuppgiftspolicy.